Druhy fotopastí

Jak si vybrat fotopast

Dozvíte se, jaké druhy fotopastí existují a vyberete si tu, která 100% vyhoví vašim očekáváním. Koupení příslovečného „zajíce v pytli“ se může ukázat být jen málo účinným posunem. Proto se vyplatí zjistit, co je GSM kamera, WiFi modul a na co se vyplatí při nákupu fotopasti zaměřit.

Pokud nadále nebudete vědět, který model fotopasti se ve vaší situaci nejlépe osvědčí – napište nám nebo zavolejte a rádi vám pomůžeme s výběrem vhodného zařízení!

Fotopast přizpůsobená vašim potřebám

Fotopast bez GSM modulu

Fotopast bez GSM modulu

Standardní typ fotopastí představují zařízení bez GSM modulu. Byly vytvořeny s ohledem na monitorování území, která se nacházejí nedaleko míst, na kterých žijeme, chovných rybníků, včelínů nebo k pozorování přírody. Jako v případě GSM kamer ale nemůžeme průběžně monitorovat území, na němž se zařízení nachází, nicméně za situace, kdy se věnujeme výzkumu fauny a flóry v průběhu určitého času, budou všechny údaje shromážděné během tohoto období fotopastí uloženy na SD kartu (delší čas provozu, levnější).

Zjistěte

Fotopast s GSM modulem

Fotopast s GSM modulem

Jedním z druhů fotopastí jsou kamery se zabudovaným GSM modulem (modulem mobilního spojení). Představují ideální řešení pro osoby, které potřebují mít průběžný kontakt s daty zaznamenanými fotopastí - např. v případě podezření na krádež dřeva, vandalismus nebo jiné formy porušování našeho práva. V okamžiku, kdy zařízení detekuje pohyb, GSM kamera okamžitě fotografuje a zasílá nám MMS zprávu. Díky této funkci můžeme reagovat na hrozby rychleji a efektivněji.

Zjistěte

Fotopast s Wi-Fi modulem

Fotopast s Wi-Fi modulem

WiFi modul je řešení umožňující změnu nastavení a stahování dat z naší fotopasti ze značné vzdálenosti, až 150 metrů. Díky tomu nemusíme prozrazovat místo, kde jsme umístili naše zařízení - přikrádání se pro vytažení SD karty s uloženými daty už nebude nezbytné. Materiály zaznamenané fotopastí si můžeme stáhnout z našeho auta, domu nebo jiného libovolného místa v odpovídající vzdálenosti od zařízení.

Zjistěte

Fotopasti s GPS lokátorem

Fotopasti s GPS lokátorem

Častým problémem majitelů fotopastí je strach o jejich bezpečí. Díky GPS lokátoru můžeme kontrolovat, kde se naše zařízení v daný okamžik nachází. Za situace, kdy se fotopast dostane do nežádoucích rukou, dozvíme se o tom s pomocí SMS poplachu, která zareaguje v případě, že se začne pohybovat. GSM kamera s GPS lokátorem je skvělé řešení pro všechny, kdo se bojí krádeže samotného zařízení.

Zjistěte