Jak zabránit krádežím stromků

Krádež vánočních stromků

Každý rok se na trzích, před velkými markety a na jiných, k tomu určených místech koná prodej vánočních stromků. Kvůli žhavému předsvátečnímu období mnoho osob hledá způsob, jak rychle, ale za to nesmírně výnosně vydělat. Výnosně… Obzvláště, když jsou krásné vánoční stromečky získány nelegálně.

Krádež stromků je, řečeno přímo, problém, s nímž se policie potýká během každé předvánoční sezóny. Mezi nejčastěji kradené stromky patří jedle a smrky. Ovšem zloději při této příležitosti rádi berou i stromy jiných druhů na otop.

Přímo při činu

Ovšem oficiální místa to nevzdávají. V období před vánočními svátky až do samotného Štědrého dne se příslušné složky snaží chytit zloděje stromečků přímo při činu. Od té doby, co se zvýšily kontroly státní a městské policie a lesníků krádeže stromečků rozhodně poklesly, ovšem nadále narazíme na odvážlivce, kteří se pod rouškou noci objevují, aby pokáceli krásné stromečky, často pocházející z lesních školek.

Přísné tresty

Na chyceného zloděje stromečků čeká nemilé překvapení. Lesní stráž může zloději na místě udělit pokutu až do výše 15 tisíc korun. A několikrát do roka ji skutečně udělí.

Fotopasti proti zlodějům

Krádež stromečků a dřeva z lesa je proces, který nelze vždy snadno odhalit. Nikdo totiž u lesní školky nestráví celou noc – hlavně ne v noci. Způsobem, jak tento problém vyřešit, jsou fotopasti. Díky infračerveným diodám a speciálním čidlům zachytí zlodějíčka přikrádajícího se pod rouškou noci k vánočním stromečkům. V okamžiku odhalení pohybu nám fotopast zašle snímky s pomocí MMS a umožní okamžitou reakci (např. přivolání příslušných orgánů).

Na co se zaměřit, když vybíráme fotopast proti zlodějům stromečků?

    • MMS modul – pokud chcete, aby vás zařízení průběžně informovalo o situaci v lese, vyberte si model s GSM modulem. Pokud by se nezvaný host objevil nečekaně, dostanete MMS upozornění na tuto skutečnost.
    • Široký úhel čidla – taková zařízení v případě rychlého pohybu vetřelce dokážou na pohyb rychleji zareagovat. Vyplatí se také zaměřit na reakční dobu fotopasti.
    • Kvalita fotografií a videí– čím lepší bude kvalita materiálů shromážděných zařízením, tím snadnější bude určit, kdo jsou domnělí pachatelé.
  • Provozní doba – fotopast pravděpodobně necháme dlouhé měsíce v lese, proto stojí za to ověřit si, jak dlouho bude zařízení aktivní v pohotovostním režimu. Díky tomu nebudeme muset navštěvovat dané místo, abychom vyměnili akumulátorky nebo vyjmuli SD kartu.

Vyberte si fotopast na ochranu chalupy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Enter Captcha Here :