Ochrana včelínu s pomocí fotopasti

Zabezpečení včelínu

Problémem, která nedá spát včelařům, je péče o bezpečnost úlů. Často totiž dochází k jejich krádežím nebo k nesmyslným vandalským činům. Následkem těchto útoků na včelíny jsou značné finanční a morální ztráty jejich majitelů. Většina včelařů chápe včely jako své děti – proto v nich jakákoliv forma dezintegrace včelínu vyvolává neklid.

Pokud včely vyhynou, lidstvu budou zbývat čtyři roky existence, Albert Einstein. Jak se ukazuje, v těchto slovech se ukrývá hodně pravdy. Vyhynutí včel by představovalo krizovou situaci pro lidstvo na celé Zemi. Ovšem péče o včely a jejich ochrana, např. s pomocí fotopastí, umožňují zamezit nejčernějším scénářům.

Je život včel opravdu tak důležitý? Co by se stalo, kdyby zmizely z povrchu naší Země?

Říká se, že včela dává med. To je první asociace, kterou si lidé ve spojitosti s těmito pracovitými stvořeními vybaví. Ovšem za jejich činností se skrývá mnohem více užitku. Protože ¾ veškeré produkce potravin závisí na aktuální kondici včelařství. Více než 80 % druhů rostlin pěstovaných v Evropě opylují včely. Za takové situace by jejich absence vedla k potravinové katastrofě.

V České republice je kolem 60 druhů pěstovaných rostlin opylováno včelou medonosnou. Jsou to mimo jiné slunečnice, jahody, maliny, řepka nebo angrešt. Včely zde opylují více než 140 druhů zahradních rostlin, 60 druhů zeleniny a stejný počet léčivých rostlin.

květovou věrností.. Co to znamená? Včely opylují květy jednoho druhu, koncentrované ve větším shluku. Ignorují sporadicky se vyskytující rostliny.

Jak zabránit krádeži a ničení úlů?

Metoda, kterou doporučujeme, je zabezpečení včelínu s pomocí fotopasti. Profesionální fotopast vybavená GSM modulem zajistí non-stop monitoring našeho pozemku. Za situace, kdy se objeví vetřelec, zařízení reaguje s pomocí speciálního čidla pohybu a odesílá MMS upozornění během několika sekund od reakce. Díky tomu můžeme včas vyrozumět příslušné orgány nebo se sami objevit na území včelínu. Pokud to není možné – obdržíme fotografii nebo video s vetřelcem, což usnadní jeho identifikaci a poslouží jako důkaz při soudním řízení.


Vyberte si fotopast pro ochranu včelínu


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Enter Captcha Here :