Jak zamaskovat fotopast

Jak maskovat fotopast

Když stojíme před výběrem vhodné fotopasti, pokládáme si několik otázek, které nám umožní zaměřit se na nákup toho nejvhodnějšího modelu zařízení.

Jednou z takových otázek je, jak zamaskovat fotopast jestli bude viditelná pro nepovolané osoby nebo zvířata. Proto to není vždy tak snadné.

Fotopasti totiž instalujeme jak uprostřed lesa, kde je šance na jejich zpozorování mizivá, tak i v otevřeném terénu, kde je pro osobu zvenčí mnohem snazší takovéto zařízení zpozorovat. V odpovědi na četné dotazy a pochybnosti jsme vypracovali malý manuál, ve kterém uvádíme nápady, jak maskovat a instalovat fotopast.

1. Kůra stromu

Zajímavý a kreativní způsob, jak zakamuflovat fotopast, je její polepení… kůrou stromu. Jedním z doporučovaných druhů je kůra balzovníku jihoamerického, kterou si můžete koupit ve zverimexech. Mezi jeho přednosti patří nevsakování vody, nekřehnutí a lehkost. Obecně řečeno jde o materiál, s nímž se velmi příjemně pracuje. Pro připevnění kúry k zařízení můžeme použít lepidla na akvária, které dokonale připevní kůru k fotopasti a zároveň nebude komplikovat její pozdější odstranění z kamery. Důležité je, abyste neodřezávali rovné okraje – nechte je lehce roztřepené, vypadá to mnohem přirozeněji.

2. Maskování fotopasti – maskovací síť

V současnosti mají maskovací sítě bezpočet vzorů a tvarů imitujících lesní krajinu. Jejich použití jako krytu fotopasti je skvělý nápad jak v případě otevřeného prostoru, tak i na silně zarostlém území.

3. Listí

Už víme, jak ukrýt fotopast s pomocí kůry stromů, ale to není jediná přirozená možnost vylepšení maskování. Můžeme také použit listí, kousky větviček nebo kusy jehličí – materiál by měl odpovídat místu, kde chceme cílově zařízení instalovat. S ohledem na ponechání fotopasti po delší dobu na určitém místě, můžeme použít také trvalejší prvky, jako je např. umělé jehličí z vánočního stromečku. Nebudeme se pak muset bát přirozených procesů ničících přírodní prvky.

4. Montáž na správném místě

Podstatnou otázkou je také to, kde bude fotopast umístěna. To, jestli se ocitne vysoko na stromě nebo v dolních částech keřů, bude vyplývat především z několika faktorů. Za prvé se je třeba zaměřit na cíl montáže fotopasti. Pokud chceme pozorovat ptáky hnízdící vysoko nad zemí, ocitne se tam i naše kamera. Malá stvoření probíhající nebo plazící se v nejnižších částech lesa také musíme pozorovat z nízko umístěných lokalit.

5. Maskovací ochranný kryt

Abychom ještě posílili a zároveň chytře zakamuflovali zařízení, doporučujeme nákup ochranného krytu přizpůsobeného našemu zařízení. Vyroben z pevného materiálu odolného proti nepříznivým atmosférickým jevům a práškově lakován maskovacími barvami. Jsou těžko zaznamenatelné a dokonale se ztrácejí v prostoru. Navíc je část z nich vybavena visacím zámkem, takže se po zamčení nikdo kromě nás nebude schopen k zařízení dostat.

Maskovací kryt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Enter Captcha Here :