Fotopasti v lese
V lese jsme se rozhodli zaznamenat naše lezecké pokusy na balvanech. Ukazuje se, že se fotopast skvěle hodí k nahrávání průchodů v boulderingu. Lze ji připevnit na libovolné místo, ve vybrané výšce stromu. Díky barevnému LCD displeji lze shlédnout, jestli byla kamera umístěna ve vhodné výšce. O tom, kde a jak fotopast umístit, si přečtěte zde.
Důležitá otázka – pokud nám záleží na nahrávání videí, je dobré zvážit, jaký čas nahrávání nastavit. Během našeho testování jsme neměnili výchozí nastavení 5 sekund nahrávání, což mělo ve výsledku efekt viditelný na následujícím videu z lesa (nahrávka byla vytvořena z několika 5sekundových sekvencí, důsledkem čehož jsou mezi sekvencemi přibližně 1-2sekundové přestávky…)
Na videu lze vidět také nedokonalosti vzniklé osvětlením. To však nijak výrazně neovlivňuje celkovou viditelnost objektu na obraze – jsme schopni identifikovat postavy na videu.
Čidlo fotopasti S880G je citlivé na pohyb rostlin a ptáků
Zařízení S880G, které patří mezi nejprodávanější fotopasti disponuje 3úrovňovým rozsahem nastavení citlivosti aktivace. Fotopast na balkóně měla nastavenou nejvyšší úroveň citlivosti. Ve výsledku pohyby rostlin vzdálených asi 1,5 m a korun stromů ve vzdálenosti asi 8-10 metrů nadále aktivovaly nahrávání videa fotopastí. Mínusem takovéto situace je samozřejmě přepisování nebo odesílání MMS zpráv s nepotřebnými daty a rychlé vyčerpání baterie.
Pro zabránění výše uvedené situace je dobré zvážit, je-li v případě našich činností nezbytná nejvyšší úroveň citlivosti. Například, pokud chceme odhalit vetřelce navštěvujícího naši nemovitost – jeho velikost a pohyb bude detekována pohyblivým čidlem i při nastavení nejnižší úrovně citlivosti.
Ale pokud nám záleží na zachování vysoké citlivosti zařízení – je dobré připravit okolí odstraněním zbytečných větví, pohybující se trávy a dalších drobností nacházejících se v dosahu čidla.
Níže představujeme videa a fotografie pořízené fotopastí – pro porovnání jsou první v nejnižším a druhé v nejvyšším rozlišení.
Video a fotografie v nejnižším rozlišení:
Video a fotografie s přibližením v nejvyšším rozlišení:
Jak funguje fotopast s GSM modulem
Fotopast S880G si skvěle poradí s odesíláním fotografií prostřednictvím modulu GSM. Aby bylo možné využívat možnost odeslání dat, je nutné zakoupit a registrovat SIM kartu libovolného operátora, následně ji nakonfigurovat na vybrané telefonní číslo, e-mailovou adresu nebo FTP sever.
Pokud už máme část s konfigurací za sebou – vložíme SIM kartu do slotu ve fotopasti, zařízení samo vyhledá signál GSM a začne s odesíláním MMS zpráv. Nezapomeňte, že na počet odeslaných fotografií má vliv dosah v okolí – proto bychom při výběru SIM karty měli mít přehled o možnostech operátorů dané sítě.
Pokud například nastavíme pro přenos dat dvě telefonní čísla, zařízení odesílá nejprve MMS na první číslo, následně pak na druhé – teprve pak pořídí další fotografii, a jako před tím ji pošle na čísla ve zvoleném pořadí. Teprve po odeslání dat na všechna telefonní čísla, e-mail a FTP servery pořídí kamera znovu fotografie nebo nahraje video. Jestliže nám záleží na co nejrychlejším přenosu dat, je dobré nastavit přenos na jedno vybrané telefonní číslo, nebo volitelně odeslání na FTP server.
Pokud jsme nezodpověděli všechny vaše dotazy ani nerozptýlili pochybnosti ohledně zařízení – nebojte se napsat, ochotně zodpovíme všechny vaše dotazy.