Jak a kam umístit fotopast?

Jak a kam namontovat fotopast

Jedna z nejčastějších věcí, na které se ptáte, je: „Jak a kam umístit fotopast“. Jako odpověď jsme připravili krátký článek věnující se tématu montáže fotopasti. Také poradíme, kam je nejlepší fotopast umístit a proč a kdy je dobré zvážit koupi dodatečného příslušenství. Doufáme, že takto rozptýlíme všechny vaše pochyby a zodpovíme vaše otázky. Příjemné počtení!

Kam fotopast umístit?

Než přistoupíme k montáži fotopasti – musíme si odpovědět na dvě základní otázky – kam a za jakým účelem chceme fotopast umístit. Umožní nám to zvolit nejlepší místo, díky kterému fotoaparát zachytí pro nás zajímavá data ve formě fotografií a videí. Níže uvádíme příklady, kam můžete fotopast umístit.

Montáž na sloup – řešení vhodné pro situaci, kdy v okolí nepanuje velký ruch nebo když nám záleží na tom, aby naše zařízení bylo viditelné záměrně (např. za účelem odstrašení potenciálního zloděje). Maskování fotopastí na sloupu je obtížné – v případě absence vícebarevných rostlin nebo listí ztěžuje její ukrytí. Jestliže ale nemáme na výběr – stojí za to vybrat modely fotopastí v barvě podobné místu montáže.

Montáž na strom – toto řešení poskytuje širokou škálu možností, pokud jde o maskování zařízení. Kameru můžeme umístit na větev nebo kmen stromu a následně diskrétně zakrýt kousky větviček, listí nebo mechu.

Pozor: při montáži fotopasti na strom je nutné dbát na to, abyste nezakryli čidlo ani spoušť. Je také nutné nastavit vhodnou citlivost detekce a zohlednit větvičky a listí pohybující se před čidlem. Tímto způsobem zabráníme zbytečné reakci zařízení na nejmenší pohyb. Určitě je lepší kameru umístit severním směrem, v místech nevystavených slunečnímu svitu.

Montáž fotopasti

Montáž fotopasti krok za krokem

Než přikročíme k samotné montáži, je dobré zkontrolovat, jestli je fotopast připravena k práci (vložili jsme SIM a SD kartu a akumulátor, nakonfigurovali jsme zařízení správně a spustili jsme kameru).

Montáž fotopasti na sloup nebo strom od nás nevyžaduje zvláštní dovednosti. Většina zařízení má v sadě speciální montážní pásku, která umožňuje snadno upevnit kameru k vybranému objektu. Nejlepší výška k montáži činí 1,5 až 2 metry. Proč? Takovýmto umístěním bude zorné pole čidla značně větší než „mrtvá oblast“ – tedy prostor, kam čidlo nevidí.

Výška montáže fotopasti

Dosah fotopasti

Montážní příslušenství

Pro usnadnění montáže nebo účinné zabezpečení fotopasti – stojí za to zvážit další příslušenství určené pro vybrané značky. Patří k nim montážní úchyty, spony nebo přídavné kryty.

Montážní držák pro fotopasti Covert usnadní montáž na strom, sloup nebo na jiný objekt. Navíc můžete připevnit patku držáku k rovnému povrchu pomocí šroubů.

Odolná spona Master Lock Python Cable pro fotopasti Covert je dalším řešením zvyšujícím zabezpečení naší fotopasti. Díky regulovatelné délce lze kameru umísti na kmen nebo větev o průměru až 1,8 m.

Příslušenství pro fotopasti

Montážní držák fotopasti Browning s univerzální montáží 1/4″ 20 a pohyblivým stabilizačním kloubem. Vyrobený z odolné ocelové konstrukce, odolné na škodlivé atmosférické podmínky. Podívejte se na naše webové stránky

Montážní držák MA-360 pro montáž modelů kanadské firmy SpyPoint. Je kompatibilní s lesními kamerami se standardem ¼-20″. Umožňuje rychlou a snadnou montáž zařízení na strom a libovolnou regulaci polohy. Podívejte se níže, co dokáže!

Držák pro fotopast=

Kryt na fotopasti značky SpyPoint byl vyroben z materiálu odolného na vnější atmosférické podmínky, takže zajistí ideální ochranu jak na poškození mechanická, zvěří nebo před nečekaným vetřelcem. Její maskovací zbarvení dokonale ladí s lesním okolím, stromy nebo přerostlými keři a je skutečně obtížné ji spatřit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Enter Captcha Here :

Jak a kam umístit fotopast

Jak a kam namontovat fotopast

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Enter Captcha Here :